Priežastys, dėl kurių skyla automobilių stiklai?
Tiesioginiai saulės spinduliai karštą vasaros dieną gali turėti įtakos priekinio stiklo skilimui, jei stiklas yra pažeistas. Tai nutinka, kai automobilio stiklą ilgą laiką veikia tiesioginiai saulės spinduliai. Stiprus karštis kaitina metalą bei kitas, aplink stiklą esančias detales, o tai verčia išorines stiklo briaunas plėstis daug greičiau nei jo vidurinę dalį. Neišlaikęs tempimo, stiklas skyla.
Šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, esant staigiam temperatūros skirtumui, pažeistas automobilio stiklas gali įskilti visiškai netikėtai. Tai gali nutikti karštą vasaros dieną, sumanius įkaitusį automobilį nuplauti šaltu vandeniu, arba žiemą, ant įšalusio stiklo užpylus karšto vandens, kad greičiau nutirptų ledas.
Metaliniai ledo gremžtukai ypač netinkami automobilių stiklams. Dažnai vairuotojai pasitelkia kūrybinę fantaziją ledui nuo stiklo valyti ir pritaiko įvairiausius įrankius – metalinius kastuvėlius, plastikines nuolaidų korteles ir pan. Tačiau stiklams kenkia visi metaliniai ledo gremžtukai ar specialiai tam tikslui nepritaikyti įrankiai. Jie suraižo stiklą. Atsiranda smulkūs įbrėžimai, dėl kurių prastėja matomumas, stiklas greičiau susidėvi. Todėl kitą kartą, prieš valydami stiklą nuolaidų kortele ar bet kokiu po ranka pasitaikiusiu plokščiu įnagiu, gerai pamąstykite, ar tikrai norėsite vėliau investuoti į stiklo keitimą. Gal geriau iš anksto įsigyti kokybišką plastikinį ar guminį ledo grandiklį – tai tikrai kainuos pigiau nei automobilio stiklo keitimas.
Valytuvai taip pat tampa viena iš stiklo skilimo priežasčių. Kaip tai nutinka? Ogi tada, kai šluotelių keitimo metu netyčia paleidžiami valytuvų tvirtinimai. Todėl nenorint, kad valytuvų keitimas netikėtai pabrangtų, šį darbą reikia atlikti labai atidžiai.
Rūdys arba, kitaip tariant, korozija – labai dažnas senų, daužtų automobilių „draugas“. Korozija „iškelia“ stiklą. Jis ima trintis ir galiausiai įtrūksta automobilio ratui pataikius į kelyje atsivėrusią duobę.